Kuntosalivideo 2 -Reidet 31 October, Oct 2011 - 09:25
Kuntosalivideo kakkonen ja seuraava aluevaltaus -reidet! Luvassa ihan perusjuttuja đ
*Kyykyt 3×15
*Askelkyykyt 3×15
*Reiden lĂ€hentĂ€jĂ€t pallolla 3×15
MinkÀlainen treeni teillÀ on tÀnÀÀn? Mulla on vapaa ilta tÀnÀÀn ja haluisin kokeilla jotain uutta tuntia, mutta mitÀ?
T.Sara
jepulis
Posted at 12:25h, 31 Octoberon kiva ku teet tĂ€mmösiĂ€ hienoja videoita mutta nĂ€in katsojan mielestĂ€ olisi mahtavaa nĂ€hdĂ€ jotain omaperĂ€isempiĂ€ ja ei niin tavallisia liikkeitĂ€. esim noi kyykyt on ihan peruskauraa jossain jumppatunnilla đ
jepulis
Posted at 12:25h, 31 Octoberon kiva ku teet tĂ€mmösiĂ€ hienoja videoita mutta nĂ€in katsojan mielestĂ€ olisi mahtavaa nĂ€hdĂ€ jotain omaperĂ€isempiĂ€ ja ei niin tavallisia liikkeitĂ€. esim noi kyykyt on ihan peruskauraa jossain jumppatunnilla đ
uimari
Posted at 12:29h, 31 Octoberaamu-uinti, suosittelen đ Okei, voi sen tehĂ€ illallaki, ja on se silloki hyvĂ€ reeni!
nanna
Posted at 12:45h, 31 Octobertein nyt aamulla ennen töitÀ 30min vatsatreenin ja illalla sit töiden jÀlkeen juoksulenkki!
viv
Posted at 12:55h, 31 OctobertĂ€nÀÀn luvassa 2 jumppaa: cx-works ja bodycombat! đ
hj
Posted at 13:25h, 31 Octobernolo
Mari
Posted at 13:29h, 31 OctoberMÀ aion harrastaa kahvakuulaa, vaikka mulla onkin ihan jÀrkky maanantaivÀsy railakkaan viikonlopun jÀlkeen..
http://vakitukko.blogspot.com/
kiki
Posted at 13:42h, 31 Octoberkiva toi loppu videolla! sulla nÀytti olevan niken housut, osaatko kertoa niistÀ jotain? mÀ nimittÀin etin jotain tollasia pitkiÀ hyviÀ salihousuja.. liityin tÀnÀÀn kuntosalille, ihanaa pÀÀstÀ urheilemaan!
:D
Posted at 15:01h, 31 Octobercreeeeepy lopus ku nÀkyy tuolt peilin kaut toi juoksulaite ku se liikkuu:D
howdy hou
Posted at 15:17h, 31 OctoberHei,
Kiva videopĂ€tkĂ€. Onpas viihtysĂ€n nĂ€konen sali, ootko siellĂ€ yksin tai siis voiko siellĂ€ on yksin…kun ite tykkĂ€is treenata omassa rauhassa, eikĂ€ ryhmĂ€ssĂ€…niin voiko niin tehdĂ€? siis salilla
mmelise
Posted at 15:43h, 31 Octobersuosittelen ZUMBA TONING <3
-
Posted at 16:07h, 31 OctobereihÀn toi oo askelkyykky :d
Heidi
Posted at 16:32h, 31 OctoberMistĂ€ saisi ostettua samanalaisia treenivaatteita kun sulla nĂ€is videois? Ja mist saa pinkkei kahvakuulia.. me wants!! đ
:)
Posted at 16:38h, 31 OctoberaskelkyykyssĂ€hĂ€n otetaan askel mennÀÀn ssitten alas ja sitten toinen ja taas toinen mutt ontoiki kyllĂ€ tehokas…;)
Tarppu
Posted at 16:53h, 31 OctoberEiku just ihana et tÀllÀset alottelijat saa perusvinkkejÀ eikÀ mitÀÀn liian omaperÀsii heti!!:) tosi hyvÀ video ja lisÀÀ taas motivaatiota!!:)
Iltsu
Posted at 17:01h, 31 OctoberJee! Tein just noi, ja kyllĂ€ tuntui đ Vaikka ilman painoja, mutta silti, tosi kiva juttu ku jaksat tĂ€mmösiĂ€ki vĂ€sertÀÀ đ
Mulla olis kysymys viel, et ootko ajatellu menevĂ€s vielĂ€ ennen kunnon talvea, ni kirpparille myymÀÀn, ainaki mĂ€ olisin tulos ostamaan sun kaikki vaatteet! ;DD Ne on ihanii! đ
annastiina
Posted at 17:25h, 31 OctoberHei, anteeksi, mutta nĂ€in kuntosali/ryhmĂ€liikuntaohjaajan nĂ€kökulmasta pakko sanoa tosta askelkyykystĂ€, ettĂ€ se tulisi tehdĂ€ niin, ettĂ€ lantio liikkuu pelkĂ€stÀÀn ylös-alas liikettĂ€, eikĂ€ juurikaan eteen-taakse, niinkuin sulla videolla. Etummainen polvi jÀÀ siis hieman koukkuun ylĂ€-asennossakin. TĂ€llöin polvi ei rasitu turhaan, ja liikkeeseen saa huomattavasti enemmĂ€n tehoa etureiteen sekĂ€ pakaraan. Toivottavasti osasin selittÀÀ niin, ettĂ€ ymmĂ€rsit đ
Muuten varmasti loistavia videoita nĂ€mĂ€ sellaisille, jotka tarvitsisivat apua treenaukseen, mutta eivĂ€t sitĂ€ jostain syystĂ€ halua/kehtaa pyytÀÀ. đ
öö
Posted at 19:02h, 31 Octoberöööö…:D:D:Donko pakko laittaa nettiin kuntosalivideoita,jos ei oikeesti osaa tehdĂ€ mitÀÀn liikkeitĂ€ tyylipuhtaasti,tai siis silleen ettĂ€ tosta videosta olisi yhtÀÀn mitÀÀn hyötyĂ€ kllekkÀÀn.mitĂ€ pt:tĂ€ oikein esitĂ€t??voisit tehdĂ€ sellasta mitĂ€ osaat,jooko.
inni
Posted at 22:42h, 31 OctoberVoisko nĂ€ihinkin laittaa tunnisteet, ettĂ€ löytÀÀ myöhemminkin đ
jepsu
Posted at 23:34h, 31 Octoberhih ihana video ! tyksin tost pallokohasta eniten ! đ oee sullaha on kans iha killeri ojentajat, mĂ€ki haluun ! olisko hartia ja ojentajalihasten vallotus mitÀÀ?
mahti
Posted at 23:42h, 31 Octoberhahah paras ku toi pallo vaa rÀjÀhtÀÀ sun syyyli tos.. muahaha !!
toinen ryhmÀliikuntaohjaaja
Posted at 10:07h, 07 NovemberHei,
KieltÀmÀttÀ hyviÀ videoita varmaan aloittelijoille, mutta tekniikat voisit vielÀ tarkemmin tarkastaa ennen tÀllÀisten videoiden tekoa. Heti alkuun korvaan sÀrÀhti se, ettÀ kyykyssÀ tanko niskan pÀÀlle. Nimenomaan niskan pÀÀlle sitÀ ei laiteta, vaan leveÀmÀlle kohdalle selÀstÀ; ylÀselÀn lihasten pÀÀlle.
Niille tiedoksi ketkÀ askelkyykystÀ kommentoivat, saralla tekniikassa hiomista mutta termi on oikea. Askelkyykyn voi tehdÀ joko liikkuvana tai paikallaan.
Kiva kuitenkin ettĂ€ kannustat ihmisiĂ€ liikkumaan, vaikka pientĂ€ hienosÀÀtöÀ vielĂ€ kaivattaisiin đ
myöskin ohjaaja
Posted at 18:58h, 07 NovemberKaikissa sun videoissa on paaljon virheitÀ tekniikoissa ja ohjaustavassa. Videot nÀyttÀÀ siltÀ ettei niitÀ ole yhtÀÀn harjoiteltu etukÀteen.
NÀköjÀÀn ammattilaisia hÀiritsee nÀmÀ asiat hirveesti, mut aloittelijat niitÀ tuskin taitavat huomata.
extempo
Posted at 21:18h, 11 NovemberpidĂ€n blogistasi ja asenteestasi elĂ€mÀÀ kohtaan yleensĂ€kin, mutta toivoisin nĂ€in loukkaantuneena ex- urheilijana ettĂ€ kiinnittĂ€isit huomiota oikeisiin tekniikoihin. đ toki nĂ€inkin pienillĂ€ painoilla tehtĂ€essĂ€ mitÀÀn ongelmia tuskin koskaan tulee, mutta kun kymmeniĂ€ vuosia tekee vÀÀrin esimerkiksi kyykkyĂ€, jossa paine kohdistuu 4. ja 5. vĂ€leihin, on melko varmaa, ettĂ€ saa esimerkiksi vĂ€lilevynpullistuman jossain vaiheessa.
Me immeiset pyrimme treenaamaan liikkeitĂ€ niin, ettĂ€ toimimme jo tarpeeksi vahvojen lihasten ehdoilla ja unohdamme treenata niitĂ€ heikompia. takakyykkyhĂ€n oikeastaan ei ole etu- eikĂ€ takareisiliike, vaan työ tehdÀÀn lĂ€hentĂ€jillĂ€ ja pakaroilla…
ottakaa ammattitaitoinen pt tai kuntosalivalmentaja mukaan treeneihinne ennen kuin aloitatte treenaamisen punttisalilla! pliiiiiis! đ
barbiegames
Posted at 03:28h, 15 MarchThanks for sharing such information, kindly do add more such interesting posts.
http://www.dressupgames8.com/flashgames/wedding-dress-up/
http://www.dressupgames8.com/flashgames/girls-make-over/