VOITA LIPUT MIDNIGHT RUNIIN 2011

Midnight Run Helsinki on 3.9.2011 taas täällä ja nyt teillä on mahdollisuus voittaa avec-liput suositulle juoksulle!! Viime vuonna ensimmäistä kertaa Helsingissä järjestetty tapahtuma veti 4600 juoksijaa keskustaan iltajuoksulle. Tälle vuodelle kaavaillaan vielä isompaa osallistujamäärää, sillä tapahtuma on kohta loppuunmyyty! Meikäläinen lähtee tänä vuonna Stadiumin juoksijana reitille ja sain puhuttua Simonenkin mukaan!

En ollut mukana viime vuonna, mutta kuulin ihan huikeita tarinoita juoksulta. Mulle ei ihan selvinny tapahtuman kulku ajanottoineen ja lähtöryhmineen, joten päätin aukasta itseäni sekä teitä asiasta.

Matka on 10km, joka juostaan identtisissä Midnight run t-paidoissa. Jokainen juoksija noutaa oman paitansa Stadiumista ennen tapahtumaa. Voitte kuvitella kuinka siistin näköstä kun 6000:en esim. keltapaitaisen juoksijan möykky vyöryää pitkin Helsingin keskustaa!

Jokainen valitsee osallistumisvaiheessa oman tavoiteaika-haarukan (esim. 50-55min) ja tällä perusteella hänet laitetaan johonkin seitsemästä lähtöryhmästä (esim.21.00, 21.05…). Oman ryhmän kertoo käsivarteen kiinnitettävä lähtöryhmä-ranneke, joka saadaan paidan luovutuksen yhteydessä Stadiumista.

Aika otetaan nilkkaan tarranauhalla kiinnitettävän datasirun avulla. Datasiru luovutetaan samaan aikaan paidan ja rannekkeen kanssa. Juoksijoiden tulokset ilmestyvät nettiin illan aikana.

Mukana juoksemassa on myös naamiaiskilpailuun osallistuvia, joten huumoria matkalta ei ainakaan puutu 😀 Jos alkaa väyttää ni tohon kanoottiin vaan kyytiin

Lisää tietoa tapahtumasta ja osallistumisesta löydät TÄÄLTÄ

Nyt siis arvotaan kaksi avecillista lippua Midnight Run Helsinki 2011 -tapahtumaan 3. syyskuuta. Voittajat saavat osallistumisen lisäksi Stadiumin SOC:n juoksusetin, joka sisältää juoksukengät ja vaatteita! Mukaan arvontaan pääset jättämällä kommentin tähän postaukseen. Voittajat julkistetaan lauantaina, joten sinne asti on aikaa osallistua 🙂 Onnea skabaan ja nähdään tapahtumassa!

Ps. Onko teistä kukaan ollut viimevuonna mukana tai ilmoittautunut jo tämän vuoden juoksulle?

Pps. MUISTAKAA KOMMENTISSA SÄHKÖPOSTIOSOITE

T.Sara

269 Comments
  • jossu
    Posted at 15:33h, 25 August
  • Lovisa
    Posted at 15:33h, 25 August

    Jauu! Osallistun, aikas mukava nimpparilahja olis… 🙂
    lovisa.sihvola@edu.hel.fi

  • ellabella
    Posted at 15:36h, 25 August
  • ssal
    Posted at 15:39h, 25 August

    Olis kyllä tosi mahtavaa päästä kokeilemaan! Tosin 10km matka hirvittää, olen takonut sen pari kertaa läpi, usein suosin vähän lyhyempiä lenkkejä. Mutta eiköhän tuo läpi menisi 🙂
    ssal@luukku.com

  • Char
    Posted at 15:42h, 25 August
  • linsku
    Posted at 15:55h, 25 August

    mukavan kuuloinen tapahtuma!(:
    sähköposti:
    linskuuu1@gmail.com

  • Hepe
    Posted at 15:58h, 25 August

    Osallistun!h.perala@hotmail.com

  • anni
    Posted at 15:59h, 25 August

    mukana ollaan!
    annikarttunen@hotmail.com

  • Pebau
    Posted at 16:03h, 25 August

    EIIIKÄ HALUUN MUKAAN! peppi.vaananen@gmail.com

  • ninsku
    Posted at 16:04h, 25 August

    voi että! tuonne kun pääsisi, olisi ihan mahtavaaa!=D
    nina.parviainen@netikka.fi

  • tuovi
    Posted at 16:11h, 25 August

    juoksemaan haluan minä!!
    tuowi@hotmail.com

  • tiaaa
    Posted at 16:16h, 25 August

    mää haluuun mukkaaan!:)
    tiaa00@hotmail.com

  • Strawberry
    Posted at 16:18h, 25 August

    Ehdottomasti osallistun! (: Kuulostaan todella mukavalta enkä ole aikaisemmin osallistunut. janni.heikkinen@hotmail.com

  • Anna
    Posted at 16:28h, 25 August

    Kuinka siistiä! Mukana 🙂 anna_tuomisto@hotmail.com

  • ilooooona
    Posted at 16:30h, 25 August

    Kuullostaa tosi kivalta!

  • emmimari
    Posted at 16:39h, 25 August

    OI, ihana arvonta! ehdottomasti osallistun ja haluisin tuonne! :))
    emmimari91@suomi24.fi

  • Ivanka
    Posted at 16:39h, 25 August

    Meinasin lähteä jo edellisvuonna, mutta jos nyt onni olisi puolellani, niin varmasti tulisi myös mentyä – eikä vaan meinata!:)

  • Iiiidaa
    Posted at 16:49h, 25 August

    Olin itseasiassa jo suunnitellutki tonne menoa,mut jotenkin jäi taas haaveilun tasolle!
    Toivotaan että arpaonni suosis kerrankin ja päästäis poikakaverin kaa juoksentelee :))
    e.t123@luukku.com

  • suppu
    Posted at 16:49h, 25 August
  • Emma
    Posted at 16:49h, 25 August

    Olen aloitellut juoksuharrastusta uudelleen vuoden totaalikiellon jälkeen. Jalka vasta tosin jaksaa noin 5km pituisia lenkkejä, mutta haaveessa siintä jo tuollainen 10km juoksu. Kovasti kiehtoisi repästä ja kokeilla, että miten hyvin se kulkisi. Välillä on vaan parempi viedä itseään mukavuusrajojen yli. Viikonloppuna tulee muutettua Lappeenrannasta Helsinkiin, että kävisi vielä hyvin aikatauluunkin :).
    emmaliini1@suomi24.fi

  • mmelise
    Posted at 16:51h, 25 August

    aivan mahtavalta kuulostaa tämä tapahtuma ! ja varsinkin tuo lahja ! 😉
    sinne on päästävä=D
    tulen paikalle varmaan vaikka vain katsojana nimittäin varmasti upea tuo suuri ihmislössi samallaisilla paidoilla vauvauvau.ihanaa että suomessa järjestetään tämänkaltaisia juttuja!
    mmeliii@hotmail.com

  • Jssx
    Posted at 17:03h, 25 August

    Osallistun! c: jozz_u@hotmail.com

  • Ess
    Posted at 17:13h, 25 August

    mukana !!

  • Emmi
    Posted at 17:16h, 25 August

    Mukaan haluaisin myöskin! emmi__88@hotmail.com

  • Mathilda
    Posted at 17:17h, 25 August

    Ehdottomasti osallistun! Mukaan ottaisin uuden juoksuhullun poikaystäväni, jolle minun on todistettava että myös minä osaan ja nautin juoksemisesta! Hän on alusta asti puhunut että voisimme aloittaa juoksemaan yhdessä lenkkejä, niin tämähän oisi aivan mahtava startti yhteiselle harrastukselle! … 🙂
    mathilda.bjorkqvist@gmail.com

  • jassuu:))
    Posted at 17:17h, 25 August

    oon halunnu tähän jo keväästä asti osallistua, mutta kukaan mun kaveri ei oo valitettavasti innostunut tästä joten mukana ollaan jos liput saadaan nii eiköhän joku suostu!! :)))

  • jassuu:)
    Posted at 17:18h, 25 August

    tosiaan se sähköposti osoite olis aika jees: jassuu94@gmail.com

  • sofiiaa
    Posted at 17:19h, 25 August

    Kuulostaa sen verran makeelta että pakko osallistua! 🙂
    sofiiaa@luukku.com

  • Jane
    Posted at 17:20h, 25 August

    Tonne kun pääsis……! 🙂
    janettehedman@hotmail.com

  • veerA
    Posted at 17:31h, 25 August

    en ole aikaisemmin kuullutkaan tapahtumasta ja nyt mukaan on ehdottomasti päästävä!
    veeru_@hotmail.com

  • veerA
    Posted at 17:31h, 25 August

    en ole aikaisemmin kuullutkaan tapahtumasta ja nyt mukaan on ehdottomasti päästävä!
    veeru_@hotmail.com

  • veerA
    Posted at 17:31h, 25 August

    en ole aikaisemmin kuullutkaan tapahtumasta ja nyt mukaan on ehdottomasti päästävä!
    veeru_@hotmail.com

  • viivi
    Posted at 17:32h, 25 August

    jee ihan mahtava juttu!
    viivi_julia@hotmail.com

  • Enni
    Posted at 17:33h, 25 August

    Hei olis aika siistiä päästä tonne, nyt vieläpä kun olen päässyt sen verran kuntoon että pystyn jo juoksemaan 10km suhteellisen kepeesti :)! Osallistun siis, jospa arpaonni suosisi.
    ennili@hotmail.fi

  • jansu
    Posted at 17:43h, 25 August

    kuulostaa niin mahtavalta!! janikalainen@hotmail.com

  • melllu
    Posted at 17:44h, 25 August

    mä osallistun ! (: melluu_m@hotmail.com

  • melllu
    Posted at 17:44h, 25 August

    mä osallistun ! (: melluu_m@hotmail.com

  • melllu
    Posted at 17:44h, 25 August

    mä osallistun ! (: melluu_m@hotmail.com

  • NooraEmilia
    Posted at 17:48h, 25 August

    Näyttää todella hienolta haluan ehdottomasti mukaan!
    noora.emilia@yahoo.es

  • Jonna
    Posted at 17:49h, 25 August

    Olisi tosissaan tosi kiva päästä mukaan…
    bonsai3@luukku.com

  • nn
    Posted at 17:51h, 25 August

    Kelpais kyllä toi palkinto 🙂 nea.kukkonen1@luukku.com

  • aakoo
    Posted at 18:00h, 25 August

    Joo osallistun ehdottomasti!:)
    anna.komu@luukku.com

  • zädäää
    Posted at 18:02h, 25 August

    AAa…kuulostaa aivan mahtavalta!!
    sinsku94@hotmail.com

  • SiNi
    Posted at 18:02h, 25 August

    Jos se kerta on vaan 10 kilometria (oon jostain syystä kuvitellu että ois paljo pidempi matka), niin senhän voisi vaikka selvittääkki :b Kun mehän ollaan kavereiden kanssa tähtäämässä vasta ens vuoden naisten kympille, treenaus on ihan justiinsa alkamassa ;D. Tuolla vois mukavasti testata miltä se kymppi tuntuu, ja hei, pimeessä ei niin nää, jos käveleeki, hölkän sijaan.
    Sinimaaria@windowslive.com

  • Linda
    Posted at 18:03h, 25 August

    Moikka!
    Olin viime vuonna mukana ja täytyy sanoa että aivan mahtava tapahtuma, oikeesti täydellinen. Fiilis oli hyvä ja tsemppaajia oli paljon 🙂 Parempaa juoksutapahtumaa tuskin on!
    Aika oli viime vuonna hyvä ja kun nyt oon plösöilly kesäloman niin aattelin etten lähe tänä vuonna huonontamaan aikaani. ..Vaikka mieli tekis! Katotaa jos vaikka tätä kautta sais liput ja lähtisin sittenkin mukaan 🙂
    lindaaa58@luukku.com

  • Emppuu
    Posted at 18:10h, 25 August

    osallistun 🙂
    t.emily@hotmail.com

  • jonna
    Posted at 18:11h, 25 August

    ihan mahtia olis päästä tonne!
    jonna93-@hotmail.com

  • Vilmaaaa
    Posted at 18:13h, 25 August

    Oi hitsi! kuulostaa kivalt 🙂
    vilmaaaa@windowslive.com

  • norppi
    Posted at 18:13h, 25 August

    äh olin ihan unohtaa koko tapahtuman, hyvä että muistutit! lippua tänne vaan siis: noora.stenholm@helsinki.fi

  • Venna
    Posted at 18:14h, 25 August

    En oo koskaan ollut tuolla, mutta ois kiva päästä toikin kokemaan! 🙂
    circuz@live.fi