Mitä päälle alkukesän festareille?

DSC_2405.jpg

Alkukesän festareille pukeutuminen: aina yhtä haastavaa. Mielikuvat on muutaman kuukauden takaisessa Coachellassa, mutta kun sääennusteessa vilkkuu iso musta pilvi ja sen alapuolella +12, jää pitsihameet suosiolla kotiin. Ihmismassassa pomppiessa harvemmin kylmä tulee, mutta tilanne on toinen keikkojen välillä. Oma salaisuuteni on kerroksia päälle ja varavaatteita messiin – toimii! Oma neuleasuni + kaksi topattua bombertakkia päällekkäin oli sen verran lämmittävä yhdistelmä, että meikäläinenhän puvusti meidän bloggaajaporukan varafarkuillani ja -neuleillani! Kyllä kannatti taas varautua, hah!

Ps. tapahtumassa kuultua: “siis vähänkö te ootte staileja, ihania tollasia hippivaatteita ja sarallaki on makee tollanen… kotilookki” 😀

Summerburst -festareiden pukukoodi Drop it Like it’s Hot ei tällä kertaa siis välttämättä ihan täyttynyt, mutta eipähän tullut kylmä, haha. Lisää fiiliksiä festareilta luvassa illemmalla! 

DSC_2424.jpg

DSC_2431.jpg

top Bik Bok // pants Lindex // shoes Calvin Klein // bomber nelly.com // sunnies Lindex

 

My Summerburst festival look! 

Pictures: Janni Ehari

xx Sara

8 Comments
  • Aisha J
    Posted at 07:31h, 13 June

    “Kotilookki”, ihan paras kommentti :’D

    • saratickle
      Posted at 15:41h, 13 June

      joo :’D

  • Terhi Suanto
    Posted at 08:50h, 13 June

    Toimii kyllä festareillakin tuo neulesetti! Ihanan näköinen, vaikka oliskin kuinka kotilookki ; )
    http://www.terhisuanto.blogspot.com

    • saratickle
      Posted at 15:42h, 13 June

      hah näin on!! 😀

  • hilja
    Posted at 11:39h, 13 June

    Ihana asu ja ennen kaikkea DAMN, mitkä kädet! 😀

    • saratickle
      Posted at 15:48h, 13 June

      hahaa kiitti! Kaks kuukautta ilman minkäänlaista ylävartalotreeniä tekee näköjään tulosta 😀

  • Alinaqqqq
    Posted at 18:08h, 13 June

    Kiva asu sulla! On itelläki aina niiiin hankalaa keksiä festariasu joka ois LÄMMIN, muttei tylsä! Just pohdinnat meneillään juhannusfestarointii ajatellen, luultavasti kun shortseilla ei tee jussina vielä yhtään mitään 😀 Tee opas lämpimään festaripukeutumiseen? joka ois silti tyylikäs?
    ainii ja btw, noi sun kädet. !!!!!:D

  • Vierailija
    Posted at 09:55h, 14 June

    …jonon jatkoksi: mitkä kädet, haha! Mahtavia kuvia taas, miten voikaan onnistua valokuvissa jatkuvasti – – – . Haha!